Cibulka litoval nepovedeného startu do čtvrtfinále. Svoje první MS si ale užil
Proti Finům odehrál přes dvacet minut a v jednotlivých zápasech vždy patřil mezi nejvytíženější české beky. Dvaadvacetiletý obránce Tomáš Cibulka si váží cenné zkušenosti, lituje ale nevydařeného čtvrtfinále. „Dva rychlé góly, přesně takhle jsme začít nechtěli. Proti takovému týmu je pak už těžké otáčet zápas.”
Když v polovině zápasu snižoval Filip Hronek na 1:3, ucítili Češi šanci na zvrat a zejména ve třetí třetině byli několikrát blízko ke gólu. "Já jsem dal tyčku, pak tam byla ještě jedna. Kdyby se nám podařilo snížit na rozdíl jednoho gólu, tak by Finové znervózněli a my bychom se dostali na koně," ví Cibulka.
Přesnější zakončení trápilo český tým po celý turnaj. "Věděli jsme, že v tom nejsme úplně nejlepší a pracovali jsme tom. Chybělo nám párkrát i nějaké to štěstí," lituje český obránce.
Ve čtvrtfinále ale byly rozhodující především rychlé finské góly na začátku zápasu. "Přesně takhle jsme začít nechtěli. Všichni jsme byli na zápas natěšení, byli jsme připravení. Věděli jsme, že může být poslední na mistrovství a nechtěli jsme to dopustit. Bohužel nám nevyšel začátek a proti takovému týmu je to pak už těžké otáčet," říká.
I přes zklamání z prohry bere svůj premiérový šampionát jako cennou zkušenost. "Jsem šťastný, že jsem si tady mohla zahrát a moc jsem si to užil, na první turnaj nikdy nezapomenu. I když neskončil tak, jak jsme si všichni představovali, tak jsem si ho užil a jsem rád, že jsem tady byl."
V nové sezoně čeká na mladého beka nová výzva v zámoří, turnaj pro něj byl dobrou konfrontací s hokejisty z NHL. "Bylo tady vidět, že jsou silní, šikovní a je mi jasné, že to bude úplně něco jiného, než na co jsem zvyklý od nás. Ale věřím, že na to jsem připravený a krok zvládnu."
A jak se mu tihle soupeři bránili na mistrovství? "Ze začátku to bylo náročné, ale když si člověk zvyknul, tak zjistil, že jsou to taky jen lidi, taky se dají obrat o kotouč a dá se s nimi normálně hrát," uzavírá hokejista, který na konci března podepsal smlouvu s Edmontonem.
TÉMATA: A-tým