PHH - správný sport - sky - článek

Cibulka litoval nepovedeného startu do čtvrtfinále. Svoje první MS si ale užil

Proti Finům odehrál přes dvacet minut a v jednotlivých zápasech vždy patřil mezi nejvytíženější české beky. Dvaadvacetiletý obránce Tomáš Cibulka si váží cenné zkušenosti, lituje ale nevydařeného čtvrtfinále. „Dva rychlé góly, přesně takhle jsme začít nechtěli. Proti takovému týmu je pak už těžké otáčet zápas.”

Když v polovině zápasu snižoval Filip Hronek na 1:3, ucítili Češi šanci na zvrat a zejména ve třetí třetině byli několikrát blízko ke gólu. "Já jsem dal tyčku, pak tam byla ještě jedna. Kdyby se nám podařilo snížit na rozdíl jednoho gólu, tak by Finové znervózněli a my bychom se dostali na koně," ví Cibulka.

Přesnější zakončení trápilo český tým po celý turnaj. "Věděli jsme, že v tom nejsme úplně nejlepší a pracovali jsme tom. Chybělo nám párkrát i nějaké to štěstí," lituje český obránce.

Retro bunda - square článek

Ve čtvrtfinále ale byly rozhodující především rychlé finské góly na začátku zápasu. "Přesně takhle jsme začít nechtěli. Všichni jsme byli na zápas natěšení, byli jsme připravení. Věděli jsme, že může být poslední na mistrovství a nechtěli jsme to dopustit. Bohužel nám nevyšel začátek a proti takovému týmu je to pak už těžké otáčet," říká.

I přes zklamání z prohry bere svůj premiérový šampionát jako cennou zkušenost. "Jsem šťastný, že jsem si tady mohla zahrát a moc jsem si to užil, na první turnaj nikdy nezapomenu. I když neskončil tak, jak jsme si všichni představovali, tak jsem si ho užil a jsem rád, že jsem tady byl."

V nové sezoně čeká na mladého beka nová výzva v zámoří, turnaj pro něj byl dobrou konfrontací s hokejisty z NHL. "Bylo tady vidět, že jsou silní, šikovní a je mi jasné, že to bude úplně něco jiného, než na co jsem zvyklý od nás. Ale věřím, že na to jsem připravený a krok zvládnu."

A jak se mu tihle soupeři bránili na mistrovství? "Ze začátku to bylo náročné, ale když si člověk zvyknul, tak zjistil, že jsou to taky jen lidi, taky se dají obrat o kotouč a dá se s nimi normálně hrát," uzavírá hokejista, který na konci března podepsal smlouvu s Edmontonem.

TÉMATA: A-tým

Retro bunda - square článek App - square
App – sky

Související články

image nejnovější

Všichni chceme český hokej posouvat správným směrem, říká Patrik Eliáš

celý článek
image nejnovější

MS 2027: Je známé složení skupin. Češi se utkají se zámořskými celky i Slovenskem

celý článek
image nejnovější

Výkonný výbor děkuje Radimu Rulíkovi a jeho štábu

celý článek
image nejnovější

Patrik Eliáš a Richard Král doplňují realizační tým mužské hokejové reprezentace

celý článek
image nejnovější

Získejte vzácný artefakt! Začíná aukce originálních dresů z letošního MS

celý článek
image nejnovější

Zlatá Praha, olympiáda i triumf v EHT. Takhle vypadala cesta štábu Radima Rulíka

celý článek
image nejnovější

Shrnuto: Trenér Rulík o konci u národního týmu i strachu ve skupině

celý článek
image nejnovější

Nevyšel nám začátek, asi jsme byli až moc ustrašení, lituje Červenka

celý článek
image nejnovější

Češi nestačili na Finy. Cesta turnajem pro ně končí ve čtvrtfinále

celý článek
image nejnovější

Nálada před čtvrtfinále? Vážnější a koncentrovaná, říká Kalous

celý článek
image nejnovější

Čtvrtfinále MS je tady! Češi vyzvou o postup silné Finsko

celý článek
image nejnovější

Všichni chtěli. Líbilo se mi týmové nasazení a bojovnost, chválí Alscher

celý článek
image nejnovější

Čtvrtfinále proti Finsku? Proti silnému soupeři se dokážeme víc nahecovat, říká Melovský

celý článek
image nejnovější

Shrnuto: Trenér Rulík o výkonu s Kanadou i naladění na čtvrtfinále

celý článek
image nejnovější

Nadějné vedení Kanada umazala ve třetí části. Ve čtvrtfinále Češi vyzvou Finy

celý článek