Všichni chtěli. Líbilo se mi týmové nasazení a bojovnost, chválí Alscher
Zatímco po utkání s Norskem převládaly v mixzóně negativní emoce, proti Kanadě ukázal národní tým bojovnost. Autor prvního gólu Marek Alscher chválil tým, zároveň litoval situací, které vedly ke kanadským gólům.
"Mrzí mě, že jsem měl na každém svoji vinu, mohl jsem jim zabránit," nehledá výmluvy "Musím se na tyhle situace podívat, abych to opravil."
Nutno ale podotknout, že proti němu stáli hvězdy NHL jako Sidney Crosby nebo Macklin Celebrini, kteří společně vykombinovali dvě trefy. "Je to proti nim těžké, jakýkoliv krok vedle dokážou tihle hráči využít. Ve třetí třetině nám tam spadla helma, tak jsem skočil na led a na chvilku jsme se blbě vyměnili a hned z toho byl gól," popisuje Alscher.
Naopak se mu líbilo, jak tým k zápasu přistoupil. "Bojovnost nám rozhodně nechyběla, jsem rád za týmové nasazení. To, jak všichni chtěli a jak jsme pracovali na střídačce a v kabině, musíme přenést do dalšího zápasu."
Ten bude pro nároďák klíčový. Češi teď míří do Curychu, kde se ve čtvrtek od 16:20 střetnou ve čtvrtfinále s Finskem, které skončilo na druhém místě skupiny A.
"Na Švédských hrách jsme si ukázali že s nimi dokážeme hrát," nebojí se Alscher soupeře. "Ve volném dni se na to určitě podrobně koukneme a pořádně se připravíme."
Češi s Finskem odehráli před mistrovstvím světa dva zápasy. Ve Švédsku prohráli těsně 2:3, o pár dní před tím na Fortuna Hockey Games ale dokázali stejným poměrem svého soupeře porazit.
TÉMATA: A-tým