Nezasloužili jsme si lepší výsledek, přiznal Rulík po zápase s Norskem
Trenér Radim Rulík přiznal po porážce s Norskem, že jeho tým nepodal výkon, jaký by si představoval. "Hráli jsme s menší energií a menší bojovností v osobních soubojích, byli jsme jednoznačně horším týmem," nehledal výmluvy hlavní trenér české reprezentace.
O nepovedeném zápase s Norskem
Týmová porada byla zaměřená na zbytečné ztráty puků, ale bohužel na ledě se pak přesně tohle dělo a nedokázali jsme na to nijak zareagovat. Hráli jsme s menší energií a s menší bojovností v osobních soubojích, soupeř byl daleko silnější a rychlejší ve všem. Byli jsme jednoznačně horším týmem a nezasloužili jsme si lepší výsledek.
O absenci Josefa Kořenáře
Měl původně nastoupit, ale nemyslím si, že by to s výkonem, který jsme podali, něco změnilo. Má zdravotní indispozici a uvidíme, jak na tom bude zítra.
O přístupu k zápasu
Není to ono, pracujeme na tom, aby se tým namotivoval. Může se nám zápas nepovést, můžeme ho prohrát, ale musíme změnit týmový přístup. Do zítřejšího zápasu s Kanadou musíme jít úplně jinak a připravit se tím výkonem na nejdůležitější zápas turnaje, kterým bude čtvrtfinále.
O pískotu fanoušků
Mám pro ně naprosté pochopení a říkal jsem to i v kabině. Máme tady mladé kluky, kteří mají zamotanou hlavu, a zkušení hráči se na ně snaží apelovat podobně jako my trenéři. Oni jsou pak na ledě, a tam to musí ukázat.
O tom, že Čechům utekla jistota druhého místa
Abychom byli druzí, tak bychom museli porazit Nory, které neporazili ani Švédi a Kanada s nimi prohrávala minutu a půl před koncem, ten tým je ohromně silný. Turnaj nekončí, je to strašně těžké teď o tom mluvit.
O změnách v sestavě pro další zápas
Dnes nenastoupil Matyáš Melovský, který si odpočinul, dá se očekávat, že směrem ke Kanadě sestavu znovu trochu upravíme.
TÉMATA: A-tým