Mladí kluci přináší novou energii, premiéru zvládli skvěle, těší Voženílka
Skvělá první třetina. Góly Dominika Kubalíka a Daniela Voženílka během 70 vteřin a poměr střel 12 ku 1, to byl start do světového šampionátu z říše snů. „Máme mladší tým, takže jsme chtěli být aktivní a je super, že jsme Dány dostali hned pod tlak,” pochvaloval si po zápase střelec druhého gólu.
"O Dominikovi víme, že je střelec a takových gólů dal už hromadu. Já jsem se akorát snažil najít puk ve skrumáži, Tomas (David Tomášek) ho skvěle propíchl a já jsem pak chtěl vystřelit nahoru a jsem rád, že to tam spadlo," přibližoval Voženílek první dvě trefy.
Třicetiletý útočník působil poslední dvě sezony ve švýcarském Zugu, neměl tedy problém s širokým fribourgským kluzištěm, i jeho spoluhráči se s tím ale vypořádali bez problémů. "Je to tady trochu jiný hokej. I když objedete nějakého hráče, tak je to pořád daleko do brány, ale myslím, že jsme to zvládli dobře. Už minulý týden hrála většina týmu na Švédských hrách na velkém hřišti, a to si myslím, že nám ulehčilo přesun na mistrovství světa," pochvaloval si Voženílek.
"Měli jsme dobrý vstup do utkání. Sice škoda nevyužité čtyřminutové přesilovky, ale pak jsme vstřelili dvě branky a myslím, že první třetina byla z naší strany opravdu kvalitní. Jsem rád, že se nám to takhle povedlo," těšilo třicetiletého útočníka.
Zároveň však přiznává, že po přestávce se soupeř zvedl. "Ve druhé třetině trochu změnili hru, začali puky víc vyhazovat podél mantinelu, takže napadání bylo složitější. Ale poradili jsme si s tím a máme tři body," říkal Voženílek.
K vítězství výrazně pomohli i čeští fanoušci, kteří vytvořili na stadionu domácí atmosféru. "Všichni víme, že i jsou famózní. Vždycky máme radost, když vidíme takhle zaplněné tribuny, je to skvělé," rozplýval se český útočník.
V sobotu poženou Čechy k vítězství proti Slovinsku. "Budeme chtít zopakovat zápas proti Dánům. Nemáme tady sice žádné superstar z NHL, ale o to víc hrajeme aktivně všechny čtyři lajny a věřím, že to udržíme i v dalším průběhu turnaje."
Oceňuje i mladé spoluhráče v týmu. "Kluky teprve poznáváme, ale musím říct, že i mimo led jsou fajn. Je vidět, proč někteří z nich jsou draftovaní, takže je paráda, že dostávají šanci a přináší novou energii do šatny," uzavírá Voženílek.
TÉMATA: A-tým