Fanoušci? Nečekal jsem, že jich tu bude tolik, hnali nás dopředu, chválil Cibulka atmosféru
Obránce Tomáš Cibulka při své premiéře na mistrovství světa odehrál více než sedmnáct minut a po zápase si pochvaloval hlavně české fanoušky. „Ani jsem nebyl nervózní. Když jsem viděl, kolik fanoušků vážilo cestu až sem do Švýcarska, tak jsem si zápas užíval,” prozradil dvaadvacetiletý obránce v pozápasovém rozhovoru.
Tomáši, máte za sebou premiéru na mistrovství světa, jaká byla?
Já jsem si to moc užil, ještě když se vyhrálo, a jsem rád, že jsem mohl takhle pomoci. Navíc přijela spousta fanoušků z Česka, takže tady byla skvělá atmosféra.
Cítil jste, že je to jiné než přípravné zápasy nebo turnaje Euro Hockey Tour, které jste absolvoval předtím?
Ano, člověk to vnímá malinko jinak, přece jen už je to mistrovství světa. Ale nemyslím si, že bych vyloženě byl nervózní. Spíš jsem si to fakt užíval, když jsem viděl kolik fanoušků vážilo cestu až sem do Švýcarska.
Je to příjemné mít domácí prostředí, že?
Je to skvělé. Asi jsem nečekal, že tady bude tolik fanoušků. Hnalo nás to dopředu a asi bude hnát i do budoucna.
Jak se hrálo na velkém ledě?
V útočném pásmu fajn, v obranném moc ne (směje se). Je to něco jiného, ale podmínky jsou pro všechny stejné a myslím, že s dalšími zápasy si na to všichni budeme zvykat maličko víc a bude to zase něco jiného.
Co bylo dneska proti Dánům klíčem k vítězství?
Řekli jsme si pár věcí, abychom do turnaje vstoupili jednoduše a plnili cíl, který máme. Na začátku se nám to dařilo, a i když nám to ve druhé třetině trošku vypadlo, tak jsme se pak vrátili na tu naši vlnu a zvládli jsme to.
I když je vás v týmu hodně mladých obránců, tak defenzivně to byl velmi kvalitně zvládnutý duel a Dány jste pustili jen ke dvaceti střelám...
To ano, ale samozřejmě to bude těžší a těžší. Nechci podceňovat Dány, ale budou i náročnější zápasy a my se teď musíme snažit, abychom v nich byli ještě lepší.
V sobotu vás ale čeká další papírově slabší soupeř, bude klíčem k úspěchu zase kvalitní start do zápasu?
Přesně tak. Nesmíme koukat na to, proti komu hrajeme, myslím, že všechny týmy na mistrovství světa jsou kvalitní a každý dokáže překvapit. Takže se musíme připravit jako na Dány, soustředit se a podat dobrý výkon.
TÉMATA: A-tým