Shrnuto: Trenér Rulík o cenné výhře nad Dány i o debutu Kořenáře
Česká hokejová reprezentace úspěšně vstoupila do mistrovství světa, když v otevíracím duelu zdolala nepříjemné Dánsko. Hlavní trenér Radim Rulík si po utkání pochvaloval především jistý výkon brankáře Josefa Kořenáře, který debutoval na MS, dominanci v první třetině a týmový přístup celého mužstva.
O VSTUPU DO TURNAJE A VÝHŘE NAD DÁNSKEM
Vyhrát první zápas je vždycky to nejlepší, co se může povést. Víme už z Prahy, že jsme s Dány měli ze začátku trochu problémy. Je to těžký soupeř, možná se nezdají, ale hrají hodně silově a jsou nesmírně urputní. Z tohoto hlediska je určitě velmi cenné, že jsme to zvládli tak, jak jsme to zvládli.
O DEBUTU NA MS BRANKÁŘE KOŘENÁŘE
Předvedl výborný výkon. V první třetině jsme sice měli velkou převahu, hráli jsme víceméně u nich a poměr střel 12:1 vypovídá za vše, tam měl jediný zásah. Ale od druhé třetiny se hra srovnala a on tam vytáhl výborné zákroky. Mužstvo v těžkých chvílích jednoznačně podržel.
O DŮLEŽITOSTI PRVNÍHO GÓLU A PŘEVAZE
Celkově je vždycky důležité vstřelit první gól, mužstvo se tím uklidní. A v podstatě už pak nehraje roli, jestli padne z přesilovky, nebo ne. Čtyřminutovou výhodu jsme samozřejmě chtěli využít, to se bohužel nepodařilo. Ale bylo super, že hned jak se síly na ledě srovnaly, ujela tam taková složená formace a Dominik Kubalík to trefil parádně. Pomohlo to úplně všem. Pak jsme přidali další gól, který jsme si zasloužili. Start zápasu byl z naší strany výborný. Převahu chcete mít vždycky a proti každému, ale ne pokaždé se to podaří.
O TŘETÍ TŘETINĚ A ZÁVĚREČNÉM TLAKU SOUPEŘE
Až na závěr jsme Dány do žádných vyložených šancí nepustili. Kdyby nehráli powerplay v šesti, pravděpodobně bychom to uhráli s čistým kontem. Bohužel jsme tam ale měli vyloučeného hráče a druhou polovinu přesilovky hráli v podstatě šest na čtyři, což jim nahrálo. Měli tam nebezpečné situace, clonili v brankovišti, snažili se to sehrát na vzdálenější tyč a čekali na odrazy, ale to není vůbec podstatné. Podstatné je, že to hráči celkově zvládli.
O NOVÁČCÍCH A TÝMOVÉM POJETÍ
Pro kluky, co hrají na mistrovství světa poprvé, to nebyl jednoduchý zápas. Ať hrajete proti komukoliv, ta premiéra je těžká. Myslím si, že se s tím srovnali slušně. Budeme ale dál pracovat na tom, abychom měli od zápasu k zápasu určitý posun ve výkonu. Všechno stavíme na týmovosti. Nekoukáme na to, jestli je někdo mladší, nebo starší, a neřešíme, kdo zrovna dává góly.
O FANOUŠCÍCH
Hrajeme to pro ně. Kluci v kabině si kulisu pochvalovali a já musím fanoušky pochválit taky, to je jasné. Byla to super atmosféra a výborná podpora.
O NÁROČNÉM PROGRAMU A ZÁPASU SE SLOVINSKEM
Jediné štěstí u těchto back-to-back zápasů je, že hrajeme ve stejný čas. Je tam tedy prostor na to, aby se kluci dobře vyspali a připravili. Horší by to bylo, kdybychom hráli večer a druhý den hned po poledni nebo odpoledne, to by byla velká nevýhoda. Hráči, kteří už na mistrovství byli, jsou na to zvyklí a vědí, jak to chodí. Mladí kluci naberou zkušenosti. A k zítřku? Nekoukám na to, jestli je to Slovinsko nebo Dánsko. Chceme se dobře připravit, mít zase víc ze hry, hrát týmově a v určitých věcech, které si řekneme, hru zjednodušit a posouvat.
TÉMATA: A-tým