Retro bunda - sky - článek

Hlava potřebovala oddych, popisuje Sedlák rozhodování. Co říká o Blümelovi?

Národní tým se letecky přesunul do Švýcarska a za sebou již má i první trénink na ledě. Světlo světa tak poprvé spatřila složení formací, z nichž tu elitní s duem Roman Červenka a Lukáš Sedlák doplnila posila ze zámoří Matěj Blümel. Co říkají poslední dva jmenovaní na kvalitu ledu v tréninkové hale? A jak přispěl k Sedlákovu rozhodování Červenka?

Spojení Červenka–Sedlák–Blümel v první formaci se přirozeně nabízelo a pro hráče působícího v organizaci Bostonu se jedná o vysněný scénář. "Trochu jsem si to přál, že bych s nimi mohl hrát. Jsou to skvělí hokejisté. To přání se zatím splnilo, takže uvidíme, jestli to vydrží až do pátka, kdy je první zápas," komentoval své zařazení do sestavy.

Na tuto spolupráci se těší i pardubický kapitán Lukáš Sedlák, který dovedl své Dynamo k extraligovému titulu jako kapitán a stejně jako jeho kolegové z útoku se k mužstvu připojil až na letišti. "Všichni víme, že dokáže zakončit a dát gól. Má výbornou rychlost, bojuje. Myslím si, že si porozumíme rychle. Něco jsme už probrali na tréninku, ale to se bude vyvíjet až se zápasy, které jsou na sehrávání nejlepší. Mohlo by to fungovat a věřím, že tomu tak bude," vyhlížel zápasovou souhru.

PHH - správný sport - square článek

Reprezentace se po úterním poledni přesunula do Švýcarska a odpoledne již na ni čekal led. Dle ohlasů hráčů měl nicméně trochu jiné parametry, než jsou zvyklí. "Je takový měkčí, hodně sněhu. Ale nic hrozného. Není nejlepší na světě, ale špatný taky ne," popisoval své dojmy Lukáš Sedlák.

Matěj Blümel s tímto hodnocením souhlasil, zároveň ale řešil další náležitosti. "Soustředil jsem na to, abych zkorigoval puk, protože už jsem měl trochu tvrdší ruce. Máme za sebou první trénink a věřím, že to bude jen lepší. Všichni sem postupně budou najíždět a bude nás tu hodně, takže to bude lepší a lepší."

Společně s podobou tréninkové haly, která má ve své konstrukci hojně zastoupené dřevěné prvky, se Lukáši Sedlákovi zamlouvala i úroveň úvodní jednotky na švýcarském ledě. "Trénink měl podle mě dobré tempo. Byla i nějaká sranda a všechno je v pohodě. Za mě to byl dobrý den."

Nevadila mu ani nižší teplota, která v hale panovala. "Vždycky je lepší hrát hokej, než jen sedět doma nebo trénovat na suchu. Takhle to berou všichni kluci, co tady jsou. Vždycky je hezké si sezonu prodloužit za nároďák," dodal. 

Jako jeden z posledních z ledu odcházel Matěj Blümel. Čemu tento prostor navíc věnoval? "Baví mě, když si můžu dát nějaké extra střely nebo třeba pár nájezdů. Pro cokoliv, co můžu dělat na ledě, tam rád zůstanu déle. Na druhou stranu se ten čas na ledě bude zkracovat, protože se zápasy budou blížit a nebudu do nich chtít chodit úplně unavený," přemítal.

První zápas přijde v pátek, kdy se Češi utkají ve 20:20 s Dánskem. Ačkoliv mistrovství oficiálně začne až za několik dnů, na Lukáše Sedláka již začala působit atmosféra šampionátu. "Vždy, když přijedete do dějiště a vidíte šatnu a ostatní týmy, tak to na vás trochu dýchne a začnete se na to pořádně těšit."

U pravidelného účastníka reprezentačních akcí přitom nebylo dlouho stoprocentně jasné, zda se letošního turnaje nakonec zúčastní. "Měl jsem tam hodně věcí. Sezona byla dlouhá a těžká, po play-off jste vždy pomlácení. Potřeboval jsem trochu oddychnout a nechat hlavu od všeho odpočinout. Přece jenom tam bylo i v součtu s olympiádou dost emocí. Dal jsem si pár dní na rozmyšlenou."

Pravděpodobnost souhlasného stanoviska směrem k posílení národního týmu u něj dle jeho slov přesto byla velmi vysoká. "Asi jsem věděl, že to dopadne takhle, ale potřeboval jsem dát dohromady hlavně hlavu, abych věděl, že se na ten hokej zase těším. A že můžu týmu nějak pomoct a nepřijedu sem jen tak. Tohle pro mě bylo nejdůležitější," rozkrýval své rozhodování.

Zároveň přiznal, že vliv na kývnutí na pozvánku do reprezentace měl i Roman Červenka. "Samozřejmě jsem se o tom s ním dost bavil. Ten mě hodně přemlouval už od začátku, když jsem mu řekl, že nevím. Moc rád s ním hraji a trávím čas v šatně. Je s ním zábava a tu spolupráci si užívám. Přišla mi škoda nevyužít takové šance natáhnout si sezonu. Bylo tam ale hodně věcí, které jsem musel zvážit. Jsou i jiné a důležitější věci, než hokej," završil Sedlák.

TÉMATA: A-tým

PHH - správný sport - square článek Dresy 25/26 - square článek
App – sky

Související články

image nejnovější

Všichni chceme český hokej posouvat správným směrem, říká Patrik Eliáš

celý článek
image nejnovější

MS 2027: Je známé složení skupin. Češi se utkají se zámořskými celky i Slovenskem

celý článek
image nejnovější

Výkonný výbor děkuje Radimu Rulíkovi a jeho štábu

celý článek
image nejnovější

Patrik Eliáš a Richard Král doplňují realizační tým mužské hokejové reprezentace

celý článek
image nejnovější

Získejte vzácný artefakt! Začíná aukce originálních dresů z letošního MS

celý článek
image nejnovější

Zlatá Praha, olympiáda i triumf v EHT. Takhle vypadala cesta štábu Radima Rulíka

celý článek
image nejnovější

Cibulka litoval nepovedeného startu do čtvrtfinále. Svoje první MS si ale užil

celý článek
image nejnovější

Shrnuto: Trenér Rulík o konci u národního týmu i strachu ve skupině

celý článek
image nejnovější

Nevyšel nám začátek, asi jsme byli až moc ustrašení, lituje Červenka

celý článek
image nejnovější

Češi nestačili na Finy. Cesta turnajem pro ně končí ve čtvrtfinále

celý článek
image nejnovější

Nálada před čtvrtfinále? Vážnější a koncentrovaná, říká Kalous

celý článek
image nejnovější

Čtvrtfinále MS je tady! Češi vyzvou o postup silné Finsko

celý článek
image nejnovější

Všichni chtěli. Líbilo se mi týmové nasazení a bojovnost, chválí Alscher

celý článek
image nejnovější

Čtvrtfinále proti Finsku? Proti silnému soupeři se dokážeme víc nahecovat, říká Melovský

celý článek
image nejnovější

Shrnuto: Trenér Rulík o výkonu s Kanadou i naladění na čtvrtfinále

celý článek