Shrnuto: Trenér Rulík o příčinách prohry i o vlivu utkání na nominaci
Národní mužstvo uzavřelo přípravu na světový šampionát nezdarem proti Švýcarsku. Před celým týmem je nyní letecký přesun do Prahy, kde ještě na letišti proběhne nominační tisková konference. Jak do podoby soupisky pro mistrovství promluvilo právě závěrečné utkání Beijer Hockey Games?
O utkání
"Měli jsme špatný pohyb a soupeř byl ve všem lepší. Samozřejmě jsme nechtěli, aby to bylo 1:6, chtěli jsme lepší výsledek, to jednoznačně. Ve třetí třetině to tam napadalo. Ale to vycházelo z toho, že byli Švýcaři jednoznačně lepší. My tahali za kratší konec."
O příčinách porážky
"Nevyrovnali jsme se jim v bruslení. Na velkém hřišti je to úplný základ. My tu rychlost a energii neměli. Zároveň k tomu přidali kvalitu na hokejce a byli silní na kotouči. Příčiny jsou v tom, že jsme nebyli tak rychlí, jako soupeř, který nás předčil ve všem."
O atmosféře závěrečného utkání před šampionátem
"Poslední zápasy před mistrovstvím nemáme nikdy dobré. Jenom jsme na to navázali."
O vlivu na nominaci
"Někde vliv mít bude. Měli jsme jasno asi z 80 procent. Nechali jsme hrát ty hráče, kteří o to bojují. Jednu formaci jsme nenasadili, protože jsme nechtěli riskovat zranění. Nevím, jak to měl soupeř, možná stejně. Byl to pro kluky test. Tři zápasy ve čtyřech dnech, to není jednoduché. Jednoznačně to ukázalo, jak na tom momentálně jsme."
O podobě nominace
"Útočníky máme víceméně rozhodnuté. Ještě si sedneme co se týče obránců."
O tom, jak se dozví nominaci hráči
"Na letišti v Praze máme zamluvený salonek, kde se sejdeme s hráči a oznámíme jim, kdo jede. Na to bude navazovat tisková konference."
TÉMATA: A-tým